Hubnutí jen myšlením..

2. listopadu 2008 v 15:24 | Mariiika |  Rady a tipy

Víte to už dávno!
Možná si říkáte, že kdo by vymyslel způsob, jak hubnout myšlenkami, musel by za to dostat všechna ocenění světa. Ale vliv psychiky na shazování kil je přece už dávno jasný! Proč se ručička na váze najednou hýbe doleva, když jste čerstvě zamilovaná? Proč vám na letní dovolené s přáteli připadá, že byste mohla žít jen o melounech a salátech? Pouhou myšlenkou samozřejmě ještě nikdo nikdy nezhubl, ale psychická pohoda a správný přístup je při udržování linie naprosto klíčový.

Věděly a shodily 2 kila!
V Británii nedávno dělali zajímavý průzkum, který měl přijít na kloub právě vlivu psychiky na hubnutí. Vědci zapojili 84 žen, které pracují jako uklízečky v hotelu - denně čistí, vysávají a stelou celkem 15 pokojů, což je nadprůměrná fyzická aktivita a neměl by problém při ní zůstat ve formě. Polovině z daných žen odborníci vysvětlili, kolik přesně při které činnosti v práci spálí a jak tím prospívají svému zdraví, zbytku neřekli nic. Po čtyřech týdnech zhubla první skupina žen v průměru o 2 kila, zlepšení vykazovaly i parametry tělesného tuku a krevního tlaku. Mezi druhou polovinou k žádným změnám nedošlo. Samozřejmě je třeba brát podobné důkazy s nadsázkou (nepochybuji o tom, že pochválené uklízečky se práci začaly věnovat s mnohem větší vervou), ale něco na tom skutečně je.

Myšlenky jako zbraň.
Sama o sobě vám psychika kila neodpáře, ale využívat jí jako nástroj k tomu, abyste dělala, co máte, to přeci neoddiskutovatelně funguje! Navíc se dá snadno stimulovat a oblafnout - jen to zkuste. Jde o to nepouštět si k tělu alibi jako »Měla jsem dneska smažák a hranolky, tak si dám i čokoládu, to už je fuk!«, naopak si neustále opakujte jasná fakta: »Tenhle pytlík oříšků má stejně kalorií, jako Big Mac a budu muset běhat o hodinu déle, abych ho shodila, stojí mi to za to?«. Nebuďte otrokem dietologických rad, ale když cítíte, že vás chytá mlsná nebo žravá nálada, vylovte z podvědomí bojovné myšlenky! Když nepomáhá vůle, pomožte si vnějšími podněty - pověste si na ledničku fotku, kde vypadáte příšerně (nebo naopak tu, kde jste před 2 roky jako sexy kočka), běžte mezi lidi nebo rovnou do tělocvičny, darujte tu bonboniéru, která vám dělá takové chutě, sousedce…Hlavně nepropadejte panice a zapomeňte na to, že po jednom prohřešku vaše snažení už nemá cenu. To je přesně cesta do obřích rozměrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.